Leave Your Message
010203

ОСНОВНИ ПРОИЗВОДИ

Посветени да ви обезбедат производи со најдобар квалитет

Пулсирачки амортизер за пумпа за дупчење кал за KB75/KB75H/KB45/K20 Пулсирачки амортизер за пумпа за дупчење кал за KB75/KB75H/KB45/K20
02

Пумпа за дупчење кал Пулсирачки...

2024-02-18

Пулсирачки амортизер (резервни делови за пумпа за кал) најчесто се користи во пумпата за дупчење на кал. Амортизерот за пулсирање на празнење (резервни делови за пумпа за кал) треба да се инсталира на колекторот за испуштање и може да биде направен од обвивка од челична легура, воздушна комора, жлезда и прирабница. Воздушната комора мора да се надува со азотен гас или воздух. Сепак, надувувањето на кислород и други запаливи гасови е строго забрането.

Пулсирачките амортизери ја зголемуваат ефикасноста на системот на пумпата со отстранување на пулсирачки текови од клипот, клипот, воздушната дијафрагма, перисталтиката, запчаникот или мерните пумпи со мембрана, што резултира со непречен континуиран проток на течности и точноста на мерењето, елиминирање на вибрациите на цевките и заштита на дихтунзи и заптивки. Пулсирачки амортизер инсталиран на празнење на пумпата произведува стабилен проток кој е до 99% без пулсирање, заштитувајќи го целиот систем за пумпање од оштетување од удар. Крајниот резултат е поиздржлив, побезбеден систем.

Склопот на пулсирачки амортизер на пумпата за кал, кој има максимален притисок од 7500 psi, а волуменот е 45 литри или 75 литри или 20 галони. Изработен е од врвен легиран челик, или 35CrMo или 40CrMnMo или уште подобар материјал со леење или ковање, со високи машински перформанси. Можеме да го произведеме за да одговара на практично секаков вид пумпа за кал или да го прилагодиме според вашите спецификации. Главниот тип на пулсирачки амортизер е KB45, KB75, K20, кој се применува за пумпата за кал на BOMCO F1600, F 1000 HHF-1600, National 12P-160 итн.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Обвивка лифт вежба цевка лифт за дупчење опрема Обвивка лифт вежба цевка лифт за дупчење опрема
04

Куќиште за дупчалка за лифт ...

2024-02-18

Опсегот на лифтови на куќиште, пајаци со обвивка, лифтови со цевки, лифтови од типот на лизгање, лифтови со цевки за дупчење, лифтови со единечни спојници, сигурносни стеги, ротирачки рачни лизгалки, фалсификувани врски, продолжетоци од фалсификувани врски, водилки за прободување и заштитници за навој се меѓу нашите опции за куќиште опрема и алатки за ракување. Куќиштето, цевките, цевките за дупчење и дупчалките се подигнати со лифтовите на куќиштето што се продаваат на нашата веб-локација; Лифтовите на куќиштето на Grandtech се категоризираат врз основа на различни големини, стилови и тони. Дополнително, лифтовите на куќиштето на Grandtech имаат голем број на погодни и безбедносни карактеристики, како што се подигнување на очите кои се поставени внимателно за да се спречи случајно цевчесто подигање, безбедносна брава и иглички за заклучување на клучевите што се прицврстуваат директно во половините на лифтот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
API 9A Линија за подигнување на платформа за дупчење за под и јарбол API 9A Линија за подигнување на платформа за дупчење за под и јарбол
06

АПИ 9А Суво грозје за дупчење...

2024-01-24

Нашето жичено јаже 6x19 е разновиден и сигурен избор за широк опсег на индустриски апликации. Со издржлива конструкција и дизајн со висока јачина, ова жичено јаже е специјално погодно за употреба во машини за пумпање, местење за подигнување и цртање. Неговите робусни перформанси и флексибилност го прават суштинска компонента во овие тешки средини, обезбедувајќи непречено и ефикасно работење.

Слично на тоа, нашето жичено јаже 6x37 е конструирано за да се истакне во тешки услови, како што се машини за пумпање и влечни јажиња. Со фокус на издржливоста и силата, ова жичено јаже обезбедува исклучителни перформанси, обезбедувајќи сигурност и стабилност потребни за критични операции.

Двете жичани јажиња се прецизно изработени за да ги задоволат ригорозните барања на индустриските поставки, нудејќи супериорна сила, еластичност и долговечност. Верувајте во квалитетот и перформансите на нашите жичани јажиња 6x19 и 6x37 за постојано да даваат неспоредливи резултати во вашите специфични апликации.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
API 7K Premium Slip за куќиште еквивалентно на NOV API 7K Premium Slip за куќиште еквивалентно на NOV
011

API 7K Premium куќиште ...

2024-01-24

Куќичките се специјално развиени за ракување со тубуларна обвивка за време на бушењето на бунарот за нафта и гас, и се користат при додавање или отстранување на споеви од жицата за дупчалка. Лизгачката на обвивката е составена од парче за лизгање, заб за лизгање и рачка. Надворешната страна на лизгачите на куќиштето е заострена за да се смести слична заостреност во подот за дупчење. Отстранливите сегменти и влошки се сместени за широк опсег на обвивки и заменливите ковани легирани матрици обезбедуваат силно држење за да се елиминира цевчестата од паѓање на дупката.

Куќиштата на Grandtech се дизајнирани и произведени во согласност со спецификацијата API7K за опрема за дупчење и сервисирање на бунари.

Куќичките може да се заглават во внатрешната дупка на ротационата маса; Внатрешниот ѕид е затворен во тркалезна дупка, која е опремена со лизгачки заб. Лизгањето на обвивката е структура од четири дела поврзана со игла на шарката. Ковани од специјална висококвалитетна легура, Grandtech Slips за обвивка ги добиваат своите типични карактеристики за извршување при максимално оптоварување во сурови средини.

Главниот тип за клипови за обвивка е тип CMS. Куќиштето од типот CMS може да се справи со тубуларна обвивка од 4-1/2 инчи (114,3 mm) до 30 инчи (762 mm) OD

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Заменет екран за шејкер од шкрилци за Derrick/Mi-Swaco/NOV Brandt Заменет екран за шејкер од шкрилци за Derrick/Mi-Swaco/NOV Brandt
013

Замена за шејкер од шкрилци Sc...

2023-11-29

Панелите за замена на GRANDTECH се направени од докажани висококвалитетни комбинации на жичана ткаенина со висококвалитетна, прецизна дупчена плоча со шаблони за да се подобри ефикасноста на раздвојување на шејкерот од шкрилци додека се продолжува работниот век на панелот на екранот. Панелите за замена на GRANDTECH OEM се дизајнирани да ги задоволат точно дизајнерските спецификации на OEM шејкерот од шкрилци и можат да се инсталираат директно на единицата користејќи го системот за затегнување на залихите. Произведените GRANDTECH панели за замена на екранот се достапни во различни комбинации на мрежи за најдобро да одговараат на потребите на вашата програма за дупчење. Достапни се и рамниот тип, типот на пирамида и екранот со композитна рамка. Мрежата од API35 до API 325 е достапна.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
01020304

РЕШЕНИЕ

Вентилите произведени од Newsway Valve Company строго го следат системот за контрола на квалитетот IsO9001 за да го контролираат квалитетот на вентилите во текот на целиот процес за да се осигури дека производите се 100% квалификувани.

lso9001

Квалитетот на суровините е квалификуван

предност
За нас

ПРЕТПРИЈАТИЕ
ВОВЕД

SICHUAN GRANDTECH NEW ENERGY TECHNOLOGY CO. LTD. е снабдувач на опрема и делови и сервис на нафтено поле. Ние сме ангажирани во производство и маркетинг на платформа за дупчење нафта и опрема за истражување и развој на нафта. Нашите производи вклучуваат платформа за дупчење, додатоци за дупчење, опрема за работа, делови за пумпа за пумпа за кал, опрема за контрола на бунари, бунар, Кри како дрво, алатки за ракување итн. Нашите производи се продадени во Северна Америка, Јужна Америка, Блискиот Исток, Африка, Азија- cific, итн.

Гледај Повеќе
за нас

НАША ПРЕДНОСТ

Поврзување на меѓународни компании со рентабилни кинески O&G производи со доверба

НАШИОТ СЕРТИФИКАТ

API 6D, API 607, CE, ISO9001, ISO14001, ISO18001, TS. (Ако ви требаат нашите сертификати, ве молиме контактирајте)

01020304

ВЕСТИ

Бидете во тек со случувањата на претпријатието

Гледај Повеќе

РАЗБИРИ

Контактирајте со нас за најдобро Дали сакате да дознаете повеќе Можеме да ви го дадеме одговорот